Blog

Narzędzia i aplikacje dietetyczne

Wydaje się, że zdrowe odżywianie się jest trudne. Szczególnie, jeśli chodzi o bilansowanie składników odżywczych, poszukiwanie zdrowszej żywności czy liczenie kalorii. Nic bardziej mylnego – informacji, filmów, serwisów poświęconych zdrowemu odżywaniu się jest bardzo dużo. Trudno się zdecydować na wybój tylko jednej z opcji.

Aplikacje dietetyczne

Na rynku dostępnych jest wiele darmowych aplikacji, które ułatwią liczenie kalorii, oraz składników odżywczych. Większość z nich umożliwia skanowanie kodu qr i dodanie odpowiedniej porcji zjedzonego produktu. Można również wprowadzać własne dania, a z podanych ilości produktów aplikacja policzy wszystkie interesujące nas wielkości. Takie narzędzie jest bardzo przydatne dla osób odchudzających się, czy stosujących dietę ograniczającą spożycie określonych składników.

Dietetyk on-line

Instytut Żywności i Żywienia we współpracy, między innymi, z Ministerstwem Zdrowia powołał Centrum Dietetyczne Online, które jest całkowicie darmowe. Ze spotkania z dietetykiem można skorzystać za darmo, nie wychodząc z domu. Konieczne jest jedynie wypełnienie formularza i ustalenie terminu rozmowy.

Gotowe jadłospisy

Osoby, które nie chcą samodzielnie komponować dla siebie diety, mogą skorzystać z gotowych jadłospisów. Ich wybór jest ogromny, a dobór jadłospisu uwzględniać może zarówno nasz stan zdrowia, jak i preferencje smakowe.

Zdrowe odżywianie nigdy nie było takie łatwe. Osoby, które pragną zmienić swój styl żywienia w celu poprawy zdrowia mają niemal nieograniczone możliwości korzystania z różnorodnych narzędzi. Warto skorzystać.

appdev