Scroll to Content

Wiele osób chce zgubić zbędne kilogramy i pozbyć się oponki na brzuchu. Istnieją różne sposoby na walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Ostatnio popularną metodą jest spożywanie mikstury odchudzającej – miodu z cynamonem. Sprawdź jak ją przygotować oraz stosować.

Miód wykazuje wiele właściwości zdrowotnych. To przede wszystkim źródło antyoksydantów zwalczających wolne rodniki. Z kolei spożywanie cynamonu może nam pomóc w walce z kilogramami, ale też obniża poziom cukru we krwi.

Jak przygotować odchudzający napój? Do garnka wlej dwie szklanki wody oraz dodaj jedną łyżeczkę cynamonu. Miksturę doprowadź do wrzenia. Następnie poczekaj, aż trochę przestygnie i dodaj dwie łyżeczki miodu (jeżeli dodasz miód do wrzątku, straci on wszystkie cenne właściwości), po czym przecedź i podziel ją na dwie porcje. Jedną część pij 30 minut przed pierwszym posiłkiem, natomiast drugą, 30 minut po ostatnim posiłku.

Napój należy przechowywać w lodówce. Pamiętaj jednak, iż mikstura ta tylko wspomaga odchudzanie, zatem stosuj się do zasad zdrowej diety i uprawiaj aktywność fizyczną.